"הבא" "הגדל" "הקודם"
002    010    012    013    027    028
<12>
 
מקום לברית
מקום לברית הוא מקום בו חוגגים את האירוע של ברית מילה. בחירה במקום עצמו עלולה להראות כבחירה לא משמעותית לאנשים מסוימים אך למעשה יש לה חשיבות גדולה מאוד. ברית מילה זהו אירוע מכונן בחייו של כל גבר וההשלכות של אירוע זה מלוות אותו במשך כל ימי חייו. כאשר הורים בוחרים מקום לברית מילה הם למעשה בוחרים את המקום בו הם הפכו את התינוק שלהם לבן דת משה והתינוק זוכה לחגוג את האירוע הטקסי הראשון לחייו. לברית מילה יש משמעות רוחנית גדולה מאוד ביהדות וגם לחגיגה של טקסים משמעותיים אחרים כגון עלייה לתורה בבר מצווה וחתונה. משום שהאירוע עצמו משמעותי כל-כך מבחינות רבות גם בחירה של מקום לברית נהפכת לבחירה משמעותית.

מקום לברית בו מתבצעת ברית מילה מאפשר להורים הזדמנות להציג בפעם הראשונה את הבן הזכר שלהם לפני בני משפחה, מכרים וחברים שלא הספיקו לראות את התינוק בלידתו. לכן, האירוע הזה מאוד משמח את ההורים ואת החוג החברתי והמשפחתי שלהם, כי אין שמחה גדולה יותר מתינוק חדש בבית. להורים יש זמן קצר בלבד לארגן את האירוע ולמצוא מקום לברית מילה משום שידוע שהברית נערכת שמונה ימים בלבד לאחר לידתו של הבן הזכר.

כאשר בוחרים מקום לברית יש לשים לב לכמה דברים. ראשית, יש לשים לב למרחק הגיאוגרפי של מקום לברית מילה ממקום מגוריהם של ההורים הטריים וממקום מגוריהם של מרבית האורחים. שינת, יש כמובן לבצע השוואת מחירים על מנת למצוא מקום לברית במחיר משתלם מאוד. כמובן שכדאי לבקש המלצות מחברים ומבני משפחה על מקום לברית בו הם חגגו ברית מילה לתינוק שלהם. כאשר בוחרים מקום לברית או מקום לבריתה כדאי כמובן להתחשב בטיב האוכל שמוגש באותו אולם ובגודל שלו – דהיינו, בכמות האורחים שהאולם יכול להכיל וכדאי להשוות בין מספר אולמות המציעים מקומות לבריתה או מקומות לברית.

מקום לברית יכול להיות כל אולם אלגנטי אשר מתאים לצרכיהם של האורחים. לעתים קרובות חגיגה של ברית מילה קטנה מבחינה משמעותית מחגיגה של חתונה ונהוג להזמין מספר קטן יותר של אורחים. הורים רבים בוחרים לחגוג גם לבתם התינוקת בריתה כשם שחוגגים ברית מילה לבן זכר. מקום לברית בהחלט מתאים לשמש כמקום לבריתה. ישנם אולמות אירועים רבים אשר מתאימים לבריתה כך שאין כל בעיה למצוא מקומות לבריתה או מקום לברית.