"הבא" "הגדל" "הקודם"
07    10    11    0013    09    001
<12>

 אולם לחינה

אולם לחינה הינו אולם שבו מתקיימים אירועי חינה לפני חתונה, אירועים מרגשים ומשמעותיים מאוד עבור זוגות צעירים. אצל יוצאי אשכנז כמובן שלא נהוג לחגוג טקסי חינה והדבר קיים במרבית עדות המזרח דוגמת יוצאי העדה התימנית, בני העדה המרוקאית וכן הלאה. כל אחד מהזוגות הצעירים חוגג חינה על פי המנהגים של העדה שלו. עם זאת, בדרך כלל הבחירה באולם חינה כזה או אולם חינה אחר אינה קשורה לעדה אלא קשורה לאלמנטים אחרים דוגמת שירותי ההסעדה שמציע אולם חינה, כשרות האוכל, המחיר הכלכלי של אולם חינה, המיקום של אולמות חינה וכן הלאה. כל אחד מהזוגות העומדים בפני חתונה יכולים לבחור אולם לחינה מתוך מגוון גדול של אולמות אירועים לחינה הפועלים במקומות רבים בכל רחבי הארץ.

אולם לחינה הוא אולם אשר שוכרים אותו לערב אחד על מנת לחגוג בו אירוע מרגש עבור זוגות שעומדים בפני חתונתם. האירוע מתקיים בישראל המודרנית אך הוא מסמל את הזיקה של בני הזוג המתחתנים למסורת ואת הכבוד שלהם למסורת. זוגות רבים שהינם בני עדות המזרח לא מוכנים לוותר על קיום אירוע חינה בתוך אולם לחינה. משום שהאירוע מתקיים לפני החתונה בני הזוג המתחתנים צריכים לקחת בחשבון את עלויות אירועי חינה. לא פעם בני הזוג משלמים עבור החתונה שלהם בעצמם או משלמים עבור חלק ממנה וקיומו של טקס חינה גדול ומפואר עלול להכביד עליהם מבחינה כלכלית. לכן כדאי להם לעשות השוואת מחירים מקיפה בכל הדברים אשר נוגעים לקיום אירוע חינה. הם צריכים להשוות מחירים של אולם לחינה, מחירים של השכרת ציוד לאירועים, מחירים של קייטרינג וכן הלאה.

בחירה של אולם לחינה הינה בחינה חשובה מאוד באירוע עצמו אך בני הזוג צריכים לשים לב למספר גדול של אלמנטים נוספים. על מנת לקבל מידע  על מוזיקה המתאימה לאירוע חינה, על חברות אשר מפיקות חינה יפהפיות, על אוכל וכיבוד מסורתי שמתאים לאירועי חינה וכן הלאה כדאי לבקר ברשת האינטרנט שם גם ניתן לבצע השוואת מחירים נוחה בין נותני שירותים שונים מבלי לקום על הכורסא. שם גם ניתן לקבל המלצות מגולשים אחרים באיזה אולם לחינה כדאי לבחור.