סינקופה
מושג מתחום המוזיקה. סינקופה היא הדגשה של פעימה שאיננה אמורה להיות מודגשת או במקרה אחר,סינקופה היא אי נגינה של פעימה שאמורה להיות מוטעמת. כאש מועבר הדגש מהפעימות הראשונה והשלישית אל הפעימה הרביעית והשניה במנגינה - נוצרת למעשה סינקופה (היווצרות חלל ריק). לא הרבה אנשים מכירים את המושג סינקופה, למעשה מעט מאוד מוזיקאים מכירים את המושג המקצועי אולם הרבה מאוד אוהבי מוזיקה ריגלים להתקבל התופעה שנקראת סינקופה ולהנות ממנה מבלי לדעת את שמה.

סינקופה משמשת מוזיקאים בהלחנה למגוון סוגי המוזיקה, החל מג'אז, דרך מוזיקה ברזילאית ועד למוזיקה קלאסית. סינקופה היא לא לא ייחודית לאמן אחד או אחר וכמובן סינקופה איננה בלעדית לסגנון זה או אחר. סינקופה משמשת קשר רחבה של אמנים במגוון ענפי המוזיקה ולכן ציבור המאזינים וחובבי המוזיקה נהנים מקטעי סינקופה בבואם להאזין לסוגי המוזיקה המועדפת על כך אחד ואחד.

סינקופה הינה אפשק מוזיקלי ייחודי אשר מייצר ייחוד ועניין. תקליטנים באירועים ובמסיבות נוהגים אף הם 'לשחק' עם המנגינה ולייצר אפשקים ייחודיים של מוזיקה מוכרת כך שהיא תשמע אחרת, ייחודית,מעניינת וכמובן - מתאימה לאירוע, לקצב, לקהל ולקונספט.

אם הייתם לאחרונה באירוע ושמעתם על רחבת הריקודים שיר מוכר אבל משהו בו נשמע אחרת, מהיר יותר, קצבי יותר, אותנטי יותר או פשוט - אחרת מכפי שאתם רגילים לשמוע אותו ובאיזשהו מקום הרגשתם שאתם שומעים שיר חדש לראשונה, זה אחד מיני אפקטים המשמשים את תעשיית המוזיקה לאירועים, זה מתאפשר באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ואבזרים ייחודיים לטקליטנים המאפשרים להם לא רק לבחור שירים ולהשמיעם - אלא ממש לייצר קו מוזיקלי שונה.

אם אתם שוקלים לקחת תקליטן, היינו די-ג'יי, לנגן באירוע משפחתי או מטעם העבודה, מומלץ לבקש להאזים לקלטות או אפילו לצפות בקלטות מאירועים אחרונים בהם הוא שימש כתקליטן וזאת על מנת לבדוק שהוא לא רק משמיע מוזיקה מוכרת אלא הופך אותה לחוויה עצומה וחד פעמית בשילוב אלמנטים מוזיקליים ייחודיים.

סינקופה היא אמצעי מוזיקלי ליצירת ייחודיות ווקלית, קולית, ליצירת צלילים ייחודיים. סינקופה היא הפלפל והסחוג שהופכים את התבשיל לכך כך טעים ואף ממכר, זה המעט שיוצר את ההבדל הענק.
 

"הבא" "הגדל" "הקודם"
0012    01    02    06    26    29